Разлика помеѓу преработките на „Партија за демократски просперитет“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Македонски политички партии)
с
Во моментот претседател на ПДП е [[Абдулади Вејсели]], а негови претходници беа: [[Невзат Халили]], [[Абдураман Алити]] и [[Имер Имери]].
 
[[Категорија:Политички партии во Република Македонија]]
 
[[bg:Партия за демократичен просперитет]]