Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот Менува: bg:Клермон-Феран
с (r2.7.1) (Бот Менува: oc:Clarmont d'Auvèrnhe)
с (Бот Менува: bg:Клермон-Феран)
[[roa-rup:Clermont-Ferrand]]
[[frp:Cllârmont-Fèrrand]]
[[bg:Клермон -Феран]]
[[ca:Clarmont d'Alvèrnia]]
[[ceb:Clermont-Ferrand]]
[[hu:Clermont-Ferrand]]
[[mr:क्लेरमाँ-फेराँ]]
[[ro:Clermont-Ferrand]]
[[nl:Clermont-Ferrand]]
[[ja:クレルモン=フェラン]]
[[pl:Clermont-Ferrand]]
[[pt:Clermont-Ferrand]]
[[ro:Clermont-Ferrand]]
[[ru:Клермон-Ферран]]
[[scn:Clermont-Ferrand]]