Кршехир (покраина): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: ar:قيرشهر (محافظة)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: pnb:صوبہ کیرشہر)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:قيرشهر (محافظة))
[[Категорија:Провинции во Турција]]
 
[[ar:كيرشهرقيرشهر (محافظة)]]
[[az:Kırşəhər vilayəti]]
[[zh-min-nan:Kırşehir (séng)]]
24.517

уредувања