8 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 509 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
 
|valign="top" align="right"|[[632]] 
|[[Мухамед]], пророк, зачетник на [[ислам]]от.
|-
|valign="top" align="right"|[[1376]] 
|[[Едвард (црниот принц)|Едвард]], син на англискиот крал Едвард III .
|-
|valign="top" align="right"|[[1795]] 
|[[Луј XVII]], француски крал.
|-
|valign="top" align="right"|[[1845]] 
|[[Ендру Џексон]], Претседател на САД.
|-
|valign="top" align="right"|[[1876]] 
|[[Жорж Санд]], француска писателка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
 
|[[Милан Арсов]], македонски револуционер.
|-
 
|}