Разлика помеѓу преработките на „Хари Мулиш“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
с
Бот Менува: zh:哈里·穆里施; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Harry Mulisch)
с (Бот Менува: zh:哈里·穆里施; козметички промени)
== Надворешни врски ==
* [http://pelevin.nov.ru/inews/index.php?n=1048057282 Кабинетот на Хари Мулиш] {{ru}}
{{писател-никулец}}
 
[[Категорија:Холандски писатели]]
 
{{писател-никулец}}
 
[[af:Harry Mulisch]]
[[hu:Harry Mulisch]]
[[ms:Harry Mulisch]]
[[ro:Harry Mulisch]]
[[nl:Harry Mulisch]]
[[nds-nl:Harry Mulisch]]
[[pl:Harry Mulisch]]
[[pt:Harry Mulisch]]
[[ro:Harry Mulisch]]
[[ru:Мулиш, Харри]]
[[sq:Harry Mulisch]]
[[yi:הארי מוליש]]
[[zea:Harry Mulisch]]
[[zh:哈·穆里施]]