Финска православна црква: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
{{Европа по тема|Православие во}}
{{Православни цркви}}
[[Категорија:Православни цркви]]
[[Категорија:Христијанство во Финска]]