Разлика помеѓу преработките на „Сила“

Додадени 44 бајти ,  пред 8 години
с
с
с (Бот Додава: sa:परस्परक्रिया)
[[ro:Forță]]
[[qu:Kallpa]]
[[ru:Сила (физическая величина)]]
[[rue:Сила]]
[[ru:Сила (физическая величина)]]
[[sa:परस्परक्रिया]]
[[sc:Fortzas]]
[[sco:Poust (naitural philosophy)]]
8.502

уредувања