Висока порта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Менува: sr:Visoka porta
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: sr:Visoka porta)
[[sk:Vysoká Porta]]
[[sl:Visoka porta]]
[[sr:ПортаVisoka porta]]
[[sv:Höga porten]]
[[tr:Bâb-ı Âli]]
85.496

уредувања