Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: fa:اوبلاست کورسک
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: kbd:Курск област)
с (Бот Менува: fa:اوبلاست کورسک)
[[es:Óblast de Kursk]]
[[eo:Kurska provinco]]
[[fa:استاناوبلاست کورسک]]
[[fr:Oblast de Koursk]]
[[ga:Cúige Kursk]]