Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

Додадени 43 бајти ,  пред 13 години
===Дневни Еми награди===
 
Претставуваат награди што се доделуваат на секојдневните американски телевизиски сапуници, ток шоуси, квизови и сапуницидетски емисии. Првата ''Дневна Еми награда'' е доделена во [[1972]] година.
 
===Спортски Еми награди===
1.250

уредувања