2 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 225 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[657]] 
|[[Папа Евгение I]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1876]] 
|[[Светомир Николаевиќ]], српски пистаел.
|-
|valign="top" align="right"|[[1876]] 
|[[Христо Ботев]], бугарски револуционер.