Разлика помеѓу преработките на „Буковидни“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: fa:راش‌سانان
(Создадена страница со: {{таксономија |name = Буковидни |image = Buchenwald 1.jpg |image_caption = ''Fagus sylvatica'' |regnum = Растенија |unranke...)
 
с (r2.7.1) (Бот Менува: fa:راش‌سانان)
[[es:Fagales]]
[[eo:Fagaloj]]
[[fa:راشسانانراش‌سانان]]
[[fr:Fagales]]
[[ko:참나무목]]
34.422

уредувања