Алтернативен рок: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
=== 3.Историја ===
==== 3.1 Алтернативен рок во 1980-тите ====
 
Еден од првите популарни бендови кои свират алтернативен рок, R.E.M., се популаризираа преку колеџ радијата,постојани турнеи, и создадоа голема база на обожаватели
50

уредувања