Разлика помеѓу преработките на „The Chemical Brothers“

Одземени 1.097 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
== Фонт ==
 
Фонтoт кој што се користи за пишувањеда насе напише типичното лого "The Chemical Brothers" ,логото е изведено од Sho, дизајнирано од страна на Karlgeorg Hoefer во 1992-ta година. ОиригналнотoОригиналнотo лого на “The Chemical Brothers” се разликува само во неколку детали од православното Sho, на пример, во буквите a и b. Компанијата Mergenthaler Linotype компанијатаја поседува лиценцата за овој тип на фонт.
 
== Наводи ==
 
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
 
*{{official|http://www.thechemicalbrothers.com}}
 
*{{Discogs artist|artist=Chemical Brothers, The}}
 
*{{imdbname|1739242}}
 
*{{Last.fm}}
 
[[ca:The Chemical Brothers]]
 
[[cs:The Chemical Brothers]]
 
[[da:The Chemical Brothers]]
 
[[de:The Chemical Brothers]]
 
[[es:The Chemical Brothers]]
 
[[fr:The Chemical Brothers]]
 
[[ko:케미컬 브라더스]]
 
[[it:The Chemical Brothers]]
 
[[ka:The Chemical Brothers]]
 
[[lv:The Chemical Brothers]]
 
[[lt:The Chemical Brothers]]
 
[[hu:The Chemical Brothers]]
 
[[nl:The Chemical Brothers]]
 
[[ja:ケミカル・ブラザーズ]]
 
[[no:The Chemical Brothers]]
 
[[pl:The Chemical Brothers]]
 
[[pt:The Chemical Brothers]]
 
[[ro:The Chemical Brothers]]
 
[[ru:The Chemical Brothers]]
 
[[simple:The Chemical Brothers]]
 
[[sk:The Chemical Brothers]]
 
[[fi:The Chemical Brothers]]
 
[[sv:The Chemical Brothers]]
 
[[th:เดอะเคมิคอลบราเทอร์ส]]
 
[[tr:The Chemical Brothers]]
 
[[uk:The Chemical Brothers]]
 
[[zh:化學兄弟]]
 
[[Категорија:Британски музички групи]]
50

уредувања