1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 552 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1846]] 
|[[Папа Григур XVI]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|[[Јон Антонеску]], премиер на Романија.
|valign="top" align="right"|[[1952]] 
|[[Џон Деви]], американски филозоф.
|-
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|[[Хелен Келер]], американска активистка и писателка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 
|[[Хуан Перон]], аргентински [[политичар]] и [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Панче Васоски]], македонски театарски, филмски и телевизиски актер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[Ив Сен Лорен]], француски [[моден креатор]].
|-
 
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Андреј Вознесенски]], руски поет и писател.
|}
<noinclude>