1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 228 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|[[Јон Антонеску]], премиер на Романија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1952]] 
|[[Џон Деви]], американски филозоф.
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 
|[[Хуан Перон]], аргентински [[политичар]] и [[државник]].