Разлика помеѓу преработките на „Полноќно сонце“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Midnight sun
с (Брзо додавање категорија Северен Пол (со користење на HotCat))
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Midnight sun)
[[Категорија:Астрометрија]]
[[Категорија:Природни појави]]
 
[[Категорија:Северен Пол]]
 
[[af:Middernagson]]
[[et:Polaarpäev]]
[[el:Ήλιος του μεσονυχτίου]]
[[en:Midnight sun]]
[[es:Sol de medianoche]]
[[eo:Noktomeza suno]]
[[vi:Ban ngày vùng cực]]
[[zh:极昼]]
 
[[Категорија:Северен Пол]]
24.517

уредувања