Ѓорѓи Николов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.030 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Целосно избришана страница)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност |
име=Ѓорѓи Николов |
портрет= |
px=150п|
опис=македонски револуционер|
наставка= |
роден-дата={{роден на|13|ноември|1883}} |
роден-место=[[Битола]], [[Македонија]] |
починал-дата= {{починал на|||1939}}|
починал-место= [[Софија]], [[Бугарија]] |
}}
'''Георги Николов Поп Теофилов''' бил македонски револуционер учесник во македонското револуционерно движење и деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
== Биографија ==
 
== Извори ==
<references/>
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
{{Дејци на МРО}}
[[bg:Георги Николов (Белица)]]