Ѓорѓи Николов: Разлика помеѓу преработките

Одземени 997 бајти ,  пред 12 години
Целосно избришана страница
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност | име=Ѓорѓи Николов | портрет= | px=150п| опис=македонски рево...)
 
(Целосно избришана страница)
{{Инфокутија за личност |
име=Ѓорѓи Николов |
портрет= |
px=150п|
опис=македонски револуционер|
наставка= |
роден-дата={{роден на|||1868}} |
роден-место=[[Охрид]], [[Македонија]] |
починал-дата= {{починал на|1|март|1939}}|
починал-место= [[Цариград]], [[Турција]] |
}}
'''Ѓорѓи Николов''' бил македонски револуционер учесник во македонското револуционерно движење и деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
== Биографија ==
 
== Извори ==
<references/>
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
{{Дејци на МРО}}
[[bg:Георги Николов (Охрид)]]
36.778

уредувања