Разлика помеѓу преработките на „Скопски Санџак“

Додадени 25 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: en:Sanjak of Skopje
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с (r2.6.4) (Бот Додава: en:Sanjak of Skopje)
 
[[Категорија:Санџаци во Румелискиот вилает]]
 
[[en:Sanjak of Skopje]]
126.538

уредувања