Разлика помеѓу преработките на „Ратко Младиќ“

Одземени 7 бајти ,  пред 8 години
с (r2.7.1) (Бот Додава: th:รัตโก มลาดิช)
==Апсење==
 
Генерал Ратко Младиќ биле уапсен на 26 мај 2011 година во Лазарево кај [[Зрењанин]]. Веста за апсењето ја потврдилпотврди председателот на Република Србија - Борис Тадиќ на прес конференција во Белград.
 
== Наводи ==
Анонимен корисник