Бакминстерфулерен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: bo:ཐཱན༦༠)
Нема опис на уредувањето
[[bo:ཐཱན༦༠]]
[[en:Buckminsterfullerene]]
[[fa:فولرن باکمینستر]]
[[fr:Buckminsterfullerène]]
[[it:Buckminsterfullerene]]
Анонимен корисник