Разлика помеѓу преработките на „Епистемологија“

Додадени 40.724 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: ''Епистемиологијата'' (од грчкиот ἐπιστήμη (epistēmē), што значи „знаење, наука“, и λόγος ...
(Создадена страница со: ''Епистемиологијата'' (од грчкиот ἐπιστήμη (epistēmē), што значи „знаење, наука“, и λόγος ...)
(нема разлика)
11

уредување