Разлика помеѓу преработките на „Вибрион“

Одземени 18 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Vibriono)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Taxobox
| color = #a0d0cf
| name = Вибрион
| image = Vibrio cholerae.jpg
1.224

уредувања