Чеченски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: fa:زبان چچنی
с (r2.6.3) (Бот Додава: mhr:Чечен йылме)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:زبان چچنی)
[[es:Idioma checheno]]
[[eo:Ĉeĉena lingvo]]
[[fa:زبان چچنی]]
[[fr:Tchétchène]]
[[gl:Lingua chechena]]
[[mr:चेचन भाषा]]
[[ms:Bahasa Chechen]]
[[ro:Limba cecenă]]
[[nl:Tsjetsjeens]]
[[ja:チェチェン語]]
[[pl:Język czeczeński]]
[[pt:Língua chechena]]
[[ro:Limba cecenă]]
[[ru:Чеченский язык]]
[[sah:Чэчиэн тыла]]
24.517

уредувања