Шарлот: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Charlotte (Carolina d'o Norte))
Нема опис на уредувањето
{{САД-најголеми градови}}
 
[[Категорија:Градови во САДСеверна Каролина]]
 
[[ar:تشارلوت، كارولاينا الشمالية]]