Разлика помеѓу преработките на „Џерси Сити (Њу Џерси)“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Jersey City)
'''Џерси Сити''' ({{lang-en|Jersey City}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Њу Џерси]]. Овој град според статистиките во [[2006]] година, има 242 389 жители, што го прави најголем град во Њу Џерси после [[Њуарк, Њу Џерси|Њуарк]], и 77-ти град по број на жители во [[САД]].
 
[[Категорија:Градови во САДЊу Џерси]]
 
[[af:Jersey City]]