Разлика помеѓу преработките на „Лужички јазици“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: be-x-old:Лужыцкія мовы
с (r2.7.1) (Бот Менува: da:Vendisk (sprog))
с (r2.7.1) (Бот Менува: be-x-old:Лужыцкія мовы)
[[an:Idioma sorbio]]
[[ast:Sorbiu]]
[[be-x-old:СорбскіяЛужыцкія мовы]]
[[br:Sorabeg]]
[[bg:Лужишки езици]]
[[la:Linguae Sorabicae]]
[[li:Sorbisch]]
[[ro:Limbi sorabe]]
[[mn:Сорб хэл]]
[[nl:Sorbisch]]
[[pl:Języki łużyckie]]
[[pt:Línguas sorábias]]
[[ro:Limbi sorabe]]
[[ru:Лужицкие языки]]
[[se:Sorbigiella]]
24.517

уредувања