Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: pl:Osmaniye (prowincja)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: pnb:صوبہ عثمانیہ)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pl:Osmaniye (prowincja))
[[uz:Osmaniye (viloyat)]]
[[pnb:صوبہ عثمانیہ]]
[[pl:Osmaniye (prowincja)]]
[[pt:Osmaniye (província)]]
[[crh:Osmaniye (il)]]
4.062

уредувања