Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Додадени 19 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.5) (Бот Додава: vi:Tinh trùng Менува: el:Σπερματοζωάριο
с (r2.7.1) (Бот Додава: nn:Sædcelle)
с (r2.5.5) (Бот Додава: vi:Tinh trùng Менува: el:Σπερματοζωάριο)
[[da:Sædcelle]]
[[de:Spermium]]
[[el:Σπερματοζωάριο]]
[[el:Σπερματοζωάρια]]
[[en:Spermatozoon]]
[[es:Espermatozoide]]
[[la:Spermatozoon]]
[[lt:Spermatozoidas]]
[[ro:Spermatozoid]]
[[my:သုတ်ကောင်]]
[[nl:Zaadcel]]
[[pl:Plemnik]]
[[pt:Espermatozoide]]
[[ro:Spermatozoid]]
[[qu:Yuma kurucha]]
[[ru:Сперматозоид]]
[[tg:Сперматазоид]]
[[uk:Сперматозоїд]]
[[vi:Tinh trùng]]
[[zh:精子]]
43.100

уредувања