Разлика помеѓу преработките на „Таа (списание)“

Додадени 7 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
[[Податотека:Taa.gif|200px|thumb|Таа]]
 
'''Таа''' е списание на издавачката куќа ппп [[НАМ - Издавачка куќа|НАМ]], од [[Скопје]].
 
Во [[април]] [[1995]] излезе првиот број на тинејџерското списание ТАА. Слоганот на ТАА е "Се само обична не", а ги отсликува желбите, сфаќањата, стилот на живеење на нашите млади читателки, но и стилот, дизајнот и соджините на самото списание. Тинејџерките пројавиле огромен интерес за ТАА уште на самиот [[почеток]], којшто до денес не е намален.
Анонимен корисник