Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:فهرست شهرهای ایتالیا)
с
|[[Кориљано Калабро]]||[[Косенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 38.241
|-
|[[Кореџо (град)|Кореџо]]||[[Реџо Емилија (покраина)|Реџо Емилија]]||[[Емилија-Ромања]]|| 20.604
|-
|[[Корзико]]||[[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 33.273