Разлика помеѓу преработките на „Самара“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: na:Samara; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:سامارا)
с (Бот Додава: na:Samara; козметички промени)
[[Категорија:Самарска област]]
[[Категорија:Градови во Русија]]
 
{{Link GA|ru}}
 
[[mr:समारा, रशिया]]
[[arz:سمارا]]
[[ro:Samara, Rusia]]
[[na:Samara]]
[[nl:Samara (stad)]]
[[ja:サマーラ]]
[[pl:Samara (miasto)]]
[[pt:Samara (Rússia)]]
[[ro:Samara, Rusia]]
[[qu:Samara]]
[[ru:Самара]]