Разлика помеѓу преработките на „Кралство Македонија“

с
Отстрането уредувањето на Philly boy92 (разговор), вратено на последната верзија на 80.5.47.18
с
с (Отстрането уредувањето на Philly boy92 (разговор), вратено на последната верзија на 80.5.47.18)
|national_anthem =
|common_languages = [[Старомакедонски јазик|Старомакедонски]] подоцна [[Старогрчки јазик|Старогрчки]] (Атичкиот/Хеленскиот)<ref name=livius>{{цитирана веб страница|url=http://www.livius.org/maa-mam/macedonia/macedonia.html|title=Ancient Macedonia|date=2010|work=[[Livius]]|publisher=Livius|accessdate=13 Декември 2010}}</ref>
|religion = [[Религија во античка ГрцијаМакедонија]]
|currency =
|leader1 = [[Каран]]