Разлика помеѓу преработките на „Кралство Македонија“

с
нема опис на уредувањето
(In accordance with the English wikipedia article (original name comes first, modern name second).)
с
|national_anthem =
|common_languages = [[Старомакедонски јазик|Старомакедонски]] подоцна [[Старогрчки јазик|Старогрчки]] (Атичкиот/Хеленскиот)<ref name=livius>{{цитирана веб страница|url=http://www.livius.org/maa-mam/macedonia/macedonia.html|title=Ancient Macedonia|date=2010|work=[[Livius]]|publisher=Livius|accessdate=13 Декември 2010}}</ref>
|religion = [[Религија во античка МакедонијаГрција]]
|currency =
|leader1 = [[Каран]]
13

уредувања