17 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 6:
|[[Крале Марко]], македонски феудален владетел, крал и легендарен јунак од усното народно творештво.
|-
|valign="top" align="right"|[[1886]] 
|[[Џон Дир]], американскиот инженер.
|-