Труба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: csb:Trąbka
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.23 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (Бот Додава: csb:Trąbka)
[[it:Tromba]]
[[he:חצוצרה]]
[[csb:Trąbka]]
[[la:Salpinx]]
[[lv:Trompete]]