Разлика помеѓу преработките на „Прво српско востание“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: ca:Primer Aixecament Serbi)
|conflict = '''Прво српско востание'''
|partof =
|image = [[ПодатотекаFile:Sabor u OrascuSanjak_of_Smederevo-sr.jpgsvg|300px|]]
|caption = Собирот во Орашац
|date = 1804-1813
|place = [[Србија]]
206

уредувања