Разлика помеѓу преработките на „Наурски јазик“

Додадени 36 бајти ,  пред 9 години
с
Брзо додавање категорија Науру (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: {{Infobox Language | name = Науруански јазик | nativename = Ekaiairũ Naoero | states = Науру | speakers = 7,000 | iso1 = na | iso2 ...)
 
с (Брзо додавање категорија Науру (со користење на HotCat))
 
[[Category:Микронезиски јазици]]
[[Категорија:Науру]]
 
[[am:ናውሩኛ]]