Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Додадени 48 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ka:ირლანდიური ენა
с (r2.7.1) (Бот Менува: kv:Ирландса кыв)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ka:ირლანდიური ენა)
[[it:Lingua irlandese]]
[[he:אירית]]
[[ka:ირლანდიური ენა]]
[[kw:Wordhonek]]
[[koi:Ир кыв]]
[[kv:Ирландса кыв]]
[[ku:Zimanê îrlandî]]
[[oc:Irlandés]]
[[pnb:آئرش]]
[[koi:Ир кыв]]
[[pms:Lenga irlandèisa]]
[[tpi:Tok Aialan]]
86.434

уредувања