Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2000“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
|debut = {{flag|Latvia}}
|return = {{flag|Finland}}<br/>{{flag|Macedonia}}<br/>{{flag|Romania}}<br/>{{flag|Russia}}<br/>{{flag|Switzerland}}
|withdraw = {{flag|Bosnia and Herzegovina}}<br/>{{flag|Lithuania|1989}}<br/>{{flag|Poland}}<br/>{{flag|Portugal}}<br/>{{Escflag|Slovenia}}
|null = нема
|interval = "Street Musicians from Stockholm" film