Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2001“

Одземени 15 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Infobox Eurovision
|name = Евровизија 2001
|image = [[ПодатотекаImage:ESC 2001 logo.png]]
|final = 12 мај2001
|presenters = Наташја Крон Бек<br />Зорен Пилмарк