17 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 254 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1727]] 
|[[Катерина I (Русија)|Катерина I]], руска императорка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1395]] 
|[[Крале Марко]], македонски феудален владетел, крал и легендарен јунак од усното народно творештво.
|-
|valign="top" align="right"|[[1886] 
|[[Џон Дир]], американскиот инженер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1905]]