Разлика помеѓу преработките на „Ред (биологија)“

Одземени 15 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| Магноред || од magnus = голем, важен || [[Узенгични]] (''Epitheria'')
|-
| Надред || super = above || [[Натпримати]] (''Euarchontoglires'')
|-
| Ред || || [[Примати]] (''Primates'')
|-
| Подред || || [[Сувоносни мајмуни]] (''Haplorrhini'')