Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Катерина Тудор''' ({{роден на|2|февруари|1503}} - {{починал на|10|февруари|1503}}) била ќерка на на англискиот крал [[Хенри VII]] и [[Елизабета од Јорк]]. Таа била родена во Лондонската кула и починала набргу по нејзиното раѓање.
 
[[Категорија:Тјудори]]
[[Категорија:Жени од Тјудорскиот период]]
[[Категорија:Англичани од 16 век]]
 
[[ar:الأميرة كاثرين تيدور]]