Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Додадени 46 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: sk:Pella, ar:بيلا (اليونان) Менува: zh:培拉
с (Бот Додава: sk:Pella, ar:بيلا (اليونان) Менува: zh:培拉)
{{Link FA|fr}}
 
[[ar:بيلا (اليونان)]]
[[bg:Пела]]
[[ca:Pel·la (Macedònia)]]
[[pt:Pela (Macedônia)]]
[[ru:Пелла (город)]]
[[sk:Pella]]
[[sr:Пела (град)]]
[[uk:Пелла]]
[[zh:拉]]
85.496

уредувања