Разлика помеѓу преработките на „Синајска Гора“

Одземен 41 бајт ,  пред 9 години
с
r2.5.5) (Бот Брише: nn:Sinaifjellet, no:Sinai (fjell)
с (r2.5.5) (Бот Брише: nn:Sinaifjellet, no:Sinai (fjell))
[[en:Biblical Mount Sinai]]
[[fr:Sinaï (Bible)]]
[[he:הר סיני]]
[[it:Monte Sinai biblico]]
[[nnhe:Sinaifjelletהר סיני]]
[[no:Sinai (fjell)]]
[[sc:Monte Sinai]]
[[simple:Biblical Mount Sinai]]
43.100

уредувања