Добруџа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 165 бајти ,  пред 16 години
Враќање на последната верзија
Нема опис на уредувањето
(Враќање на последната верзија)
{{Никулец}}
'''Добруџа''' е [[регион]] меѓу [[Романија]] и [[Бугарија]]. Прво целиот припаѓал на Романија, но подоцна неговиот јужен дел и бил доделен на Бугарија.
 
[[Категорија:Области во Бугарија]]