Разлика помеѓу преработките на „Марли ле Роа“

Додадени 4 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
hectares=654|km²=6.54|
sans=16,759|
date-sans=1999попис census1999|dens=2,563|date-dens=1999}}
 
'''Марли-ле-Роа''' ([[фр.]] ''Marly-le-Roi'') е [[Француски комуни|комуна]] во западните предградија на [[Париз]], [[Франција]]. Оддалечена е 18.4 km од [[Нулти километар|центарот на Париз]].