1080-ти: Разлика помеѓу преработките

Одземени 18 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Брише: zh:1080年代
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Брише: ksh:1080-er Joohre)
с (r2.6.4) (Бот Брише: zh:1080年代)
[[vi:Thập niên 1080]]
[[zh-yue:1080年代]]
[[zh:1080年代]]
127.201

уредување